Altany

Altany ogrodowe stanowią jeden z najbardziej funkcjonalnych elementów architektury ogrodowej. Idealnie sprawdzają się zarówno w upalne jak i deszczowe dni. Są doskonałym schronieniem przed słońcem i deszczem. Wyposażone w meble ogrodowe dobrze sprawdzą się w czasie letniego relaksu. 

inspiracja altany

W zależności od modelu wykonujemy mniejsze i większe altany, otwarte oraz zamknięte. 

 

Drewno

Altany standardowo wykonujemy z suszonego, litego drewna sosnowego lub świerkowego. Stosowanie suszonego materiału zabezpiecza nasze wyroby przed pękaniem i wykręcaniem się.

Na specjalne życzenie Klienta wykonujemy także altany z innych gatunków drewna.

 

Malowanie

Każdy altana jest impregnowana, w celu wzmocnienia i zabezpieczenia materiału przed wilgocią, pleśnią oraz owadami. Dodatkowo możemy wykonać malowanie nadające kolor.

Cena i kolor oraz inne szczegóły uzgadniamy indywidualnie z Klientem.

 

Montaż

Nasze altany składamy za pomocą tradycyjnych złącz ciesielskich. Pomocniczo stosujemy nierdzewne śruby, wkręty i okucia. W celu nadania im zdecydowanie wyższego standardu jakości i estetyki, staramy się umiejscowić łączenia w takich miejscach, aby były niewidoczne. Ponadto stosujemy najwyższej jakości nierdzewne elementy łączące i kotwy.

Decydując się na altanę, mającą służyć nam przez klika lat, nie warto oszczędzać na tanich i łatwo ulegających korozji elementach łączących. Skorodowane elementy zmniejszą estetykę i w wielu przypadkach negatywnie wpłyną na wygląd drewna. Wiele gatunków drewna jest mało odporna na rdzę, powodującą przebarwienia w drewnie.

Przy zakupie produktów drewnianych warto upewnić się, że błahe i często niewidoczne detale, zostały wykonane z należytą starannością  i zastosowaniem najlepszych materiałów.

Przygotowanie podłoża należy do klienta. Teren pod altanę musi być wyrównany – bez pochyłości, ukosów i innych nierówności. Może być to trawnik, kostka brukowa lub inne proste podłoże. Sposób oraz rodzaj kotwienia jest ustalany indywidualnie z Klientem.


 

Altany awangardowe - charakteryzujące się nowoczesną formą i prostotą wykonania, które z pewnością zadowolą gusta zwolenników modernistycznych rozwiązań. Wykonywane na indywidualne zamówienie Klienta.

nowoczesna altana ogrodowa

 

 Głównie stosuje się takie elementy wykończeń jak:

  • Żaluzjowe ścianki nieruchome lub regulowane.
  • Pokrycia dachowe typu stałego: gont lub dachówkę.
  • Ilość oraz przekrój słupów dostosowany do modułów paneli żaluzjowych.
  • Stosunkowo płaskie dachy w granicach 22 stopni.
Aby zobrazować Klientom wizję altan awangardowych zapraszamy do Galerii Inspiracji.
 
 
 
 
altana trejaż
 
 
 
Altany typu trejaż – altany w stylu japońskim z pokryciem dachowym typu trejaż (brak pełnego pokrycia dachowego, a jedynie konstrukcja do podtrzymywania roślin pnących). 
 
 
duża altana ogrodowa
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Altany biesiadne – duże, masywne altany. Standardowo wykonywane bez zabudowy ścianek bocznych. Idealne do przyjęć urządzanych w ogrodzie lub grillowania.
 
 
 
altana narożana
 
 
Altany narożne – idealne do zastosowania w nietypowych narożnych przestrzeniach. Konstrukcja altany wykonana na trzech lub pięciu podporach, dodatkowo wzbogaconych np. kratownicami z donicami. 
 
 
altana w stylu angielskim
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Altany angielskie – klasyczne altany w prostych formach – o podstawie czworokątnej lub sześciokątnej. Standardowo wykonywane z zabudową ścianek bocznych.
 
 
 
 
 
 
 

 Altany według projektu klienta.

Altany-wedlug-projektu-klienta

Znaczącą przewagą w sferze zainteresowania cieszą się altany pod indywidualne zamówienie. Nic w tym dziwnego bo  dzisiejszy klient przykłada znaczną wagę nie tylko do ogrodu jako swoistej oazy spokoju, wizytówki domu, ale i ceni oryginalność. Z pewnością jasnym jest również fakt, że doskonały finalny efekt osiągnąć można sumując pasujące do siebie szczegóły. Stając na przeciw tym oczekiwaniom ustalamy z klientem indywidualnie projekt, materiały oraz rozwiązania techniczne. Po akceptacji wstępnych kosztorysów przystępujemy do realizacji.

Czytaj więcej: Altany według projektu klienta