PŁOTY DREWNIANE, KRATOWNICE

Ogrodzenia drewniane są nie tylko trwałe, ale też idealnie nadają się jako element dekoracyjny ogrodu. Ogrodzenia drewniane dają wyjątkowe poczucie ciepła i estetyki, w połączeniu ze znakomitą funkcjonalnością.

Drewniane płoty lub porośnięte roślinnością kratownice to idealne rozwiązanie dla posiadaczy działek w bezpośredniej bliskości ulic, jak również ciekawskich sąsiadów – skutecznie odgrodzą działkę czy też taras. Ponadto stanowią idealne rozwiązanie dla rozrastających się i pnących roślin.

 

płoty i kratownice ogrodoweDrewno

Płoty drewniane i kratownice standardowo wykonujemy z wyselekcjonowanego litego suszonego drewna sosnowego lub świerkowego. Stosowanie suszonego materiału zabezpiecza nasze wyroby przed pękaniem i wykręcaniem się.

Na specjalne życzenie klienta wykonujemy także produkty z innych gatunków drewna.

 

Malowanie

Każda element płotu bądź kratownicy jest impregnowany, w celu wzmocnienia i zabezpieczenia materiału przed wilgocią, pleśnią oraz owadami. Dodatkowo możemy wykonać malowanie nadające kolor. Cena i kolor oraz inne szczegóły uzgadniane są indywidualnie z klientem.

 

Montaż

Nasze płoty i kratownice składamy za pomocą nierdzewnych śrub i wkrętów, w celu nadania im zdecydowanie wyższego standardu jakości i estetyki. Staramy się umiejscowić łączenia w takich miejscach aby były niewidoczne. Ponadto stosujemy najwyższej jakości nierdzewne elementy łączące, śruby i wkręty. Decydując się na płot lub kratownicę, mającą służyć nam przez klika lat, nie warto oszczędzać na tanich i łatwo ulegających korozji elementach łączących. Skorodowane elementy zmniejszą estetykę i w wielu przypadkach negatywnie wpłyną na wygląd drewna. Wiele gatunków drewna jest mało odporna na rdzę, powodującą przebarwienia w drewnie.

 

 

Kratownica prosta ze skośnym układem listewramowa kratownica prosta ze skośnym układem listew

Czytaj więcej: Kratownica prosta ze skośnym układem listew

 

 

Kratownica prosta ze skośnym układem listew oraz dodatkowym oczkiem 

ciekawa kratownica z okienkiem karo w środku

Czytaj więcej: Kratownica prosta ze skośnym układem listew oraz dodatkowym oczkiem

 

 

Kratownica prosta z prostym układem listew

kratwonica prosta z prostym układem listew

Czytaj więcej: Kratownica prosta z prostym układem listew

 

 

Płoty przeplatane

płot drewniany lamelowy

Czytaj więcej: Płoty przeplatane