WIATY I ZADASZENIA

 

konstrukcja-wiaty-poliweglan

 

Wiaty garażowe idealnie zastępują garaż, zabezpieczając samochód przed atmosferycznymi zagrożeniami – deszczem, śniegiem czy słońcem. Ponadto, wiata garażowa ochroni nasz samochód przed osiadaniem wilgoci, a jest to szczególnie dokuczliwe gdy wilgoć ta zamarza, szroniąc nam szyby. Powodów jest wiele i każdy właściciel samochodu to wie, że auto lepiej mieć w parze z garażem lub wiatą.

Wiata garażowa oprócz podstawowej funkcji, czyli zadaszonego parkingu dla naszego samochodu, dobrze sprawdzi się także jako zastępstwo ogrodowej altany. Po wyposażeniu w meble ogrodowe, zabudowana i zadaszona wiata, świetnie nada się jako miejsce do odpoczynku i spotkań ze znajomymi.

 

 

 

 

 

 


 

 


 

ZADASZENIA

altana-łukowa-kryta-poliweglanemOchrona przed słońcem deszczem i śniegiem potrzebna jest także dla wielu innych celów. Często bywa tak że gdy mamy już taras to  z czasem zdajemy sobie sprawę, że przydatne było by również zadaszenie . Oferuję zatem tutaj nasze usługi również w tym zakresie, ponieważ najbardziej uniwersalnym wyborem materiału na zadaszenie jest drewno a w drewnie jesteśmy najlepsi. Wykonujemy zadaszenia każdego typu i to wszystkiego, a to znaczy:

- zadaszenie wolnostojące

- zadaszenie związane z budynkiem ( na słupach lub kotwione do ściany)

- zadaszenie tarasu

- zadaszenie drewna lub innych materiałów

- zadaszenia standardowe

- zadaszenie według projektu

- zadaszenie z dachem łukowym, dachem płaskim, dachem spadzistym

 

 

 


 

 

 


 

Opis ogólny, czyli kilka słów o materiale i technologii 

Drewno

Wiaty garażowe standardowo wykonujemy z wyselekcjonowanego litego suszonego drewna sosnowego lub świerkowego. Stosowanie suszonego materiału chroni przed pękaniem i wykręcaniem się. W zależności od potrzebnych przekroi drewno to może być też klejone po długości na mikro - wczepy czyli tak zwane KVH. Jeśli zależy nam na jeszcze wyższym standardzie wówczas zastosujemy drewno klejone warstwowo, które ma tę przewagę że jest wysoko stabilne wymiarowo, a tendencja do wyginania się jest znikoma.

Na specjalne życzenie Klienta wykonujemy także wiaty z innych gatunków drewna, na przykład modrzewia.

 

Dach

Drewnianą konstrukcję zadaszenia lub wiaty garażowej możemy przykryć różnego rodzaju materiałem. Na dachach spadzistych doskonale sprawdzi się dachówka lub gont bitumiczny. Z kolei na dachach płaskich możemy wykonać poszycie z papy termozgrzewalnej lub z przeźroczystego poliwęglanu.

 

 Malowanie

Każdy element wiaty jest impregnowany, w celu wzmocnienia i zabezpieczenia materiału przed wilgocią, pleśnią oraz owadami. Dodatkowo możemy wykonać malowanie nadające kolor. Cena i kolor oraz inne szczegóły uzgadniane są indywidualnie z Klientem, ponieważ malowanie podstawowe obejmuje podstawowe zabezpieczenie drewna. Malowanie w systemie profesjonalnym oprócz zabezpieczenia nadaje drewnu bardzo wysokie walory estetyczne a także zwiększa wytrzymałość powłoki przez co będzie trwalsza. W malowaniu profesjonalnym stosujemy włoskie lazury nawierzchniowe o bardzo bardzo wysokiej wytrzymałości na warunki atmosferyczne.

 

Montaż

Wykonujemy betonowe stopy fundamentowe odwiercając otwór w glebie na głębokość około 90cm następnie zalewając go betonem. Jeśli jest taka możliwość już na tym etapie zostaje pozycjonowana i zatopiona kotwa metalowa. Jeśli nie ma takiej możliwości lub Klient wykonuje fundament we własnym zakresie wówczas wykonujemy odwierty w fundamencie a metalowe kotwy zostają zainstalowane za pomocą kotwy chemicznej.

Elementy konstrukcji drewnianej zazwyczaj zostają w całości przygotowane na stolarni a na miejscu inwestycji zostają złożone w całość. Przygotowanie obejmuje wymiarowanie, docinanie, struganie widocznych elementów, oraz malowanie. 

Nasze wiaty garażowe składamy za pomocą nierdzewnych ocynkowanych śrub i wkrętów ciesielskich, w celu nadania im zdecydowanie wyższego standardu jakości i estetyki. Staramy się umiejscowić łączenia w takich miejscach, aby były niewidoczne. Decydując się na wiatę, mającą służyć nam przez wiele lat, nie warto więc oszczędzać na tanich i słabych jakościowo materiałach. 

 

Zabudowa

Jeśli mamy już wiatę lub zadaszenie to czasem jest też wiele powodów żeby zabudować jedną ścianę lub wszystkie. Wykonujemy zatem zabudowę wiat we wszystkich możliwych dostępnych rozwiązaniach dlatego mamy do wyboru:

- zabudowę pełną z deski boazeryjnej. Ten typ zabudowy charakteryzuje się wysoką szczelnością.

- zabudowę żaluzjową z paneli żaluzjowych ogrodowych. Zabudowa ta pozwala na zachowanie cyrkulacji powietrza oraz przepuszcza światło, dzięki czemu w dzień nie mamy potrzeby doświetlania garażu.

- zabudowę płytą OSB z tynkiem cienkowarstwowym. Typ zabudowy który pozwala na dopasowanie do elewacji budynku. 

Na poniższym zdjęciu wykonana przez nas zabudowa wiaty garażowej żaluzjami drewnianymi. Jak widać klasa drewna żaluzji nieruchomych jest wielokrotnie wyższa od drewna z którego została wykonana wiata.

zabudowa zaluzje ogrodowe

plot zaluzjowy zabudowa wiaty 


 

Na etapie planowania i decyzji o realizacji, kluczowy jest bezpośredni kontakt. Zachęcam do kontaktu przez formularz kontaktowy, lub do kontaktu telefonicznego. W miarę możliwości postaram się doradzić, oraz przybliżyć koszty wykonania inwestycji. Faktem jest jednak że telefonicznie nie mam możliwości szacowania ceny dla większych realizacji takich jak wiaty i zadaszenia, dlatego proszę o cierpliwość i wysłanie zapytania o cenę przez formularz.

 


 

altana-z-zabudowa