DOMEK DLA DZIECI

plac zabaw 1Chyba każdy z nas będąc dzieckiem marzył o domku w ogrodzie który byłby naszą własną bazą. Domek, kiedyś dla nas jako dzieci, a dziś dla naszych własnych pociech jest marzeniem, które trzeba spełnić. Dziś realia są nieco inne więc i domek dla dzieci jest jakoś bardziej w zasięgu, zarówno dla dzieci w oczekiwaniu, jak i rodziców, bo mając oszczędności można ten domek nabyć. Następny zatem krok jaki trzeba wykonać to podjąć kilka kluczowych decyzji:

-należy wybrać odpowiednie miejsce, przede wszystkim bezpieczne, ale też odpowiednio duże, ponieważ sam domek dla dzieci zawsze warto doposażyć o dodatkowe elementy.

- należy wstępnie oszacować wielkość domku, jego styl oraz potrzebne elementy dodatkowe. Bardzo istotne jest aby domek nie był za mały, ponieważ prawdziwą swoją rolę spełni tylko wówczas jeśli będzie się dało urządzić jego wnętrze. Wstawić stoliczek krzesełka, półeczki tak aby stał się przytulny.

- należy wybrać dobrego wykonawcę. Naturalnie polecam nasz zakład stolarski, ponieważ wykonujemy nasze zlecenia wyjątkowo rzetelnie, z dbałością o detale i efekt wizualny. Ponadto pomagamy w podjęciu decyzji, służąc radą.

 

Domki dla dzieci opis:

Zdecydowana większość zamówień, które realizujemy to zamówienia indywidualne, według koncepcji Klienta. Wystarczy zdjęcie poglądowe (na przykład pobrane z internetu) lub rysunek odręczny oraz wymiary i na tej podstawie sporządzamy wycenę, a gdy jest akceptacja to przechodzimy do realizacji. Zwykle domek powstaje z elementów u nas na miejscu, następnie zostaje rozłożony i ponownie złożony już w miejscu docelowym. 

 

Klasyczny domek dla dzieci wykonujemy według kolejnych zasad:

- posadowienie na kostce betonowej lub na słupach w odpowiednich kotwach

- konstrukcja drewniana modułowa, podłoga i elewacja z deski drewnianej. Boazeria elewacyjna jedno lub dwustronnie frezowana i szlifowana

- dach standardowo kryty gontem bitumicznym z obróbkami blacharskimi i deską okapową

- drzwi drewniane z klameczką z możliwością wstawienia zamka

- opcjonalna możliwość wstawienia okna w dowolnej ilości z otwieraniem lub nie

- dodatkowe elementy wykończeniowe do wyboru to między innymi okiennice, taras przed domkiem, balkonik, garaż, piaskownica pod domkiem itd.

 

 

 

Domki dla dzieci, podstawowe wzory:

 

DOMEK KSIĘŻNICZKI / KSIĘCIA

Największy i najbardziej rozbudowany z domków które wykonujemy w standardowej ofercie. Mamy tutaj domek główny 2x3m z antresolą wewnątrz oraz tarasem 1x3m z balkonem ze schodami i zjeżdżalnią. Z elementów dodatkowych jaki są w zestawie to belka z huśtawką oraz ścianki wspinaczkowe.

 

 

domek dla dzieci z tarasem i huśtawką

Domek księżniczki / księcia to oferta dla wymagających dzieci i rodziców ale faktem jest że jest to opcja kompletna, ponieważ mamy tutaj wszystko co zadowoli dzieci na długie godziny i na pewno nie prędko się znudzi.

najlepszy domek dla dzieci

 

Wszystkie elementy domku i placu zabaw zostały dwustronnie wyszlifowane do gładkości, zaimpregnowane a następnie lakierowane na kolor. Kolory oczywiście można wybrać według własnych upodobań z palety RAL.

duży domek dla dzieci

 domek dla dzieci ze zjeżdżalnią

Domek Jaś i Małgosia:

 Wzór domku Jaś i Małgosia to nieco mniejszy domek o niereguralnych kształtach. Podstawowym zamysłem jest tutaj postadowienie na słupach przez co mamy rozbudowaną częćś zewnętrzną o taras i schody, które dobrze spawdzają się ze zjeżdżalnią. Pod domkiem zyskujemy miejsce na zamykaną piaskownicę. Piaskownica w tym miejscu będzie osłonięta od słońca i deczszu.

domek dla dzici na słupach

 

PLACE ZABAW

Place zabaw to zespół elementów do aktywności i rekreacji dzieci na świeżym powietrzu.  Najbardziej oczywistym wyborem konstrukcji placu zabaw od zawsze jest drewno. Drewniane elementy placu zabaw wykonane w staranny sposób są bezpieczne i trwałe. 

Aby przydomowy plac zabaw był użyteczny, powinien zawierać podstawowe elementy takie jak stelaż pod huśtawki czy ścianki wspinaczkowe, dlatego należy zdecydować co będzie nam najbardziej potrzebne i użyteczne. Wybierać możemy spośród przykładowych modułów:

 • wieża,
 • konstrukcja z huśtawką lub bocianim gniazdem,
 • zjeżdżalnia,
 • piaskownica,
 • zamykanie piaskownicy
 • ścianka wspinaczkowa
 • siatka wspinaczkowa
 • drabinka,
 • linka do wspinaczki,
 • drabinka do wspinaczki,
 • mostki linowe
 • domek,
 • schodki,
 • podest,

Place zabaw wykonywane są indywidualnie, według projektu ustalonego z Klientem. W celu otrzymania projektu i wstępnej wyceny placu zabaw, należy skontaktować się z nami, podając następujące informacje dotyczące:

 • wielkości i ilości drewnianych elementów lub modułów mających wchodzić w skład placu zabaw,
 • przewidywaną powierzchnię placu zabaw,
 • ewentualne preferencje w zakresie rozmieszczenia elementów i modułów placu zabaw,
 • ewentualne zmiany w poszczególnych standardowych produktach,
 • lokalizacje inwestycji (umożliwi wycenę ewentualnego transportu i montażu).

 

Po otrzymaniu powyższych informacji przygotujemy dla Państwa wstępny projekt. W roboczym projekcie poinformujemy między innymi o:

 • wymiarach całkowitych placu zabaw,
 • strefie bezpieczeństwa,
 • minimalnej wymaganej powierzchni,
 • optymalnym rozmieszeniu i połączeniu elementów i modułów,
 • wstępnej cenie modułów i elementów,
 • wstępnej cenie transportu i montażu.

Wstępna wycena nie jest zobowiązująca ale liczymy że za prośbą o wycenę idzie chęć skorzystania z naszych usług ponieważ gwarantujemy że:

Nasze place zabaw odznaczają się wyjątkową jakością wykonania. Wysokie walory estetyczne i dekoracyjne, zadowalają zarówno dzieci, jak i rodziców.

Nasze place zabaw tworzone są z uwzględnieniem przede wszystkim bezpieczeństwa Państwa dzieci. W związku z tym, do produkcji, poza elementami drewnianymi, używamy materiałów całkowicie bezpiecznych – posiadających certyfikaty bezpieczeństwa. Wszelkie metalowe łączenia (śruby, wkręty czy kotwy) są całkowicie ukrywane w drewnie, aby dzieci nie były narażone na skaleczenia i zadrapania. Wszystkie krawędzie drewniane starannie zaokrąglamy.

 


 A jeśli plac zabaw lub domek dla dzieci potrzebować będzie osłony przed niepożądanym otoczeniem, chodnikiem lub drogą publiczną wówczas polecam zapoznać się z naszą ofertą paneli żaluzjowych, czyli tak zwanych żaluzji ogrodowych, które doskonale chronią przed wiatrem, słońcem oraz spojrzeniami.