ŻALUZJE OGRODOWE / ŻALUZJE TARASOWE / ŻALUZJE OGRODZENIOWE / RUCHOME DESECZKI

Drewniane panele ogrodzeniowe, które wykonujemy na zamówienie znajdują zastosowanie w niemal każdym możliwym miejscu. Żaluzje ogrodowe w wersji nieruchomej zwykle stosowane są jako ogrodzenia działek, ponieważ są wyjątkowo solidne i piękne wizualnie, ale też funkcjonalne - pełniąc rolę osłonową, dlatego też pomagając uzyskać prywatność, są chętnie stosowane w dzieleniu ogródków domów bliźniaczych.

Żaluzje drewniane w wersji regulowanej są natomiast częściej stosowane w zabudowach tarasów, altan i balkonów. Podobnie jak w wersji żaluzji nieruchomej ich niepodważalną zaletą jest ich możliwość osłonowa. Jednak w przypadku altan i tarasów częściej musimy się zasłaniać nie tylko przed spojrzeniami sąsiadów, ale i przed wiatrem i słońcem. Jeśli warunki zewnętrzne są sprzyjające, wówczas mamy możliwość otwarcia żaluzji, tak aby znów cieszyć się pełnią świeżego powietrza i widokiem. 

 

 Żaluzje zewnętrzne wykonujemy na zamówienie, dlatego napisz do nas a my pomożemy  w wyborze, doradzimy i wycenimy zamówienie.

 ruchome deseczki lub nieruchome

 Drewniana żaluzja, to produkt dla ludzi ceniących sobie oryginalność i nowoczesny styl, z zachowaniem walorów użytkowych i funkcjonalności. Wysoka jakość naszych produktów pozwala tworzyć eleganckie i niebanalne formy zabudowy w najróżniejszej postaci. Na przestrzeni ośmiu lat wyprodukowaliśmy setki przęseł w najróżniejszych wymiarach i malowaniach. W tym czasie spotkaliśmy się z wieloma różnymi pomysłami naszych Klientów, które wciąż nas zaskakują. Nasz produkt znalazł zastosowanie w zabudowie nowoczesnych altan, jako zabudowa tarasów i balkonów, ale również doskonale sprawdził się jako trwałe i funkcjonalne ogrodzenie.

Wierzymy że nasz produkt będzie cieszył się coraz większym zainteresowaniem, że nadal będzie znajdował zastosowanie w realizacji ciekawych, indywidualnych  projektów naszych Klientów.

 

 

 

 

 

 


 

 


 

Opis techniczny i rodzaje rozwiązań zabudowy żaluzjowej:

Płot żaluzjowy to  zestaw starannie dobranych i obrobionych przesłon drewnianych, zamocowanych w ramie na stałe w wersji nieruchomej lub obrotowo w wersji regulowanej.

Ruch przesłon odbywa się po ich osi, a elementem ruchowym jest tutaj okrągły profil aluminiowy.

Każdy z elementów naszych produktów poddany jest wieloetapowej obróbce. 

Sezonowane drewno przechodzi etap strugania wyrównującego, strugania grubościowego, formatowania i finalnie - etap szlifowania dla wygładzenia i usunięcia niedoskonałości po struganiu. Elementy żaluzji nieruchomej przekazane zostają do złożenia, a dla wersji regulowanej, do frezowania otworów. Ostatnim z etapów jest rozmierzanie i składanie.

Panele żaluzjowe wykonujemy w trzech różnych opcjach:

 • żaluzji nieruchomej:

  Każda z przesłon jest na stałe skręcona z ramą. Na każdą pojedynczą przesłonę przypada sześć wkrętów pełniących rolę stalowych kołków, maksymalnie ograniczających "pracę" drewna przy zachowaniu wysokiej estetyki od frontu panelu, czyli tam gdzie jesteśmy w stanie dostrzec.
 • żaluzji regulowanej bez łącznika:

  Poszczególne przesłony zamontowane są ciasno za pośrednictwem bolca z aluminium. W tej wersji każda z przesłon wymaga indywidualnej regulacji. Plusem bez wątpienia jest możliwość częściowego zasłaniania/odsłaniania wybranego fragmentu panelu.
 • żaluzji regulowanej z łącznikiem :

  Nie wątpliwie najbardziej ekskluzywna wersja paneli regulowanych, wyposażonych w dodatkowy łącznik utrzymujący każdą z przesłon w jednakowym kącie. Niekwestionowanym plusem jest tutaj łatwość regulacji, ale i efektowność takiego ruchu. Do ustawienia żądanego kąta przesłon wystarczy jeden ruch ręki.

Żaluzje regulowane, tarasowe możemy wykonać dla Państwa w kilku wariantach. Podstawowy podział to stosowany system regulacji.

System żaluzji ogrodowych

 

 

 

 

 

 • Żaluzje drewniane regulowane mogą mieć system dedykowanych prowadnic. Jest to najdroższe rozwiązanie, ale daje możliwość wybrania opcji zamykania panelu do płaskiej ściany lub z zakładem na choinkę.

 

 

 

 

 

system regulacji aluminiumżaluzje regulowane system

 

 

 

 

 • Żaluzje drewniane regulowane mogą zostać wykonane w oparciu o standardowy system aluminiowych elementów i tak zwanego łącznika. Jest to system tańszy i od lat stosowany w żaluzjach ogrodowych. Najlepszą rekomendacją dla tego systemu jest brak reklamacji od 8 lat jak już produkujemy ten model i pozytywne opinie Klientów użytkujących je. W tym wariancie mamy możliwość zamykania żaluzji z nakładaniem się desek, czyli po zamknięciu mamy układ choinki.

 

 

 

 

 Następny wybór jaki powinniśmy dokonać to rodzaj stosowanej ramy:

 • Ramka cienka to panel w ramce z deski 2x9cm dedykowany do wkręcania pomiędzy konstrukcję. Wybór ten będzie właściwy jeśli chcemy wykonać zabudowę altany lub pergoli i mamy już wykonaną konstrukcję pomiędzy którą wkręcimy gotowe ramki paneli. Ramka cienka sprawdzi się również w ogrodzeniach, gdy panel wkręcamy pomiędzy słupki. Zaletą tej wersji to przede wszystkim względy wizualne. Gdy skręcimy dwa panele ze sobą, uzyskujemy wąskie słupki dzielące te panele, przez co całość lepiej się komponuje i wygląda bardziej elegancko.
 • Ramka gruba 4,5x6cm, to ramki dedykowane do specjalnych zastosowań, przede wszystkim do stosowania z systemami przesuwnymi. Ramka ta może również z powodzeniem zostać wykorzystana w każdej innej opcji montażu. Skręcając dwa panele uzyskamy tutaj słupek dzielący 9cm. Zaletą tej opcji jest też większa sztywność podczas montażu, ponieważ ramki cienkie nie mają dużej sztywności bez wymaganej konstrukcji nośnej.

Panele żaluzjowe wykonujemy w wymiarach standardowych:

wysokość: 180 cm

szerokość: 90 cm

głębokość 9 cm

Panele wykonujemy także w wymiarach zadanych przez Klienta.

Trzeba się jednak liczyć z dodatkowym kosztem związanym z doborem odpowiednich rozstawów oraz indywidualnym rozmierzaniem poszczególnych przesłon.

Podczas planowania zabudowy, złożonej z paneli żaluzjowych, prosimy mieć na uwadze graniczne zalecane wartości poszczególnych parametrów.

Dla wersji z przesłonami nieruchomymi:

 • wysokość maksymalna 240cm
 • szerokość maksymalna 120cm
 • możliwość skręcania ze sobą bezpośrednio do trzech paneli, konieczne jest wówczas przykręcenie górnej ramy do belki konstrukcyjnej.

Dla wersji z regulowanymi przesłonami:

 • wysokość maksymalna 220cm
 • szerokość maksymalna 110cm
 • możliwość skręcania ze sobą bezpośrednio do trzech paneli, konieczne jest przykręcenie górnych lub dolnych ram z zachowaniem kąta prostego. Ponadto dla paneli żaluzjowych z cienką ramką, zaleca się zastosowanie z dołu lub z góry deski lub belki łączącej dla dodatkowego usztywnienia .

 


 

Wybór oraz sposób montażu paneli żaluzjowych może wydawać się skomplikowany, dlatego zachęcam do kontaktu:

przez formularz kontaktowy lub kontaktu telefonicznego 793781774, postaram się wyjaśnić wszelkie wątpliwości oraz pomóc w oszacowaniu zapotrzebowania na ilość i wymiary.

Każde zamówienie jest inne, dlatego wyceny mają charakter indywidualny. W celu uzyskania wyceny proszę o kontakt z informacją o szacowanym zapotrzebowaniu na metraż lub ilość sztuk paneli.

 

Element dedykowany: słup prosty ze ściętym lub prostym szczytem.

Słupy do montażu paneli żaluzjowych powinny charakteryzować się najwyższą jakością dlatego nasze słupy są suszone do 12%, wyrównane, zgrubościowane oraz szlifowane! W celu nadania dodatkowego efektu wizualnego, szczyty słupów mogą być częściowo zaostrzone a krawędzie frezowane pod kątem.

W celu dokonania zamówienia oraz po więcej informacji prosimy kontaktować się za pomocą formularza kontaktowego.

Nasze produkty wysyłamy na terenie całej Polski. 

 

 


Żaluzje ogrodowe i różne sposoby ich wykorzystania. 

Na poniższych zdjęciach przedstawiamy nasze realizacje z montażem u Klienta oraz różne sposoby wykorzystania tego produktu.

Na trzech poniższych zdjęciach zobaczyć możemy realizację zabudowy ściany garażu. Żaluzje w tym przypadku spełniły funkcję osłonową, przed wiatrem i nawiewającym śniegiem.

zaluzja-zewnetrzna

ruchome deseczki regulowaneruchome deseczki jako zabudowa garażu

 

Na kolejnych zdjęciach, żaluzje tarasowe pełnią rolę osłonową przed bezpośrednim widokiem z okien sąsiednich zabudowań. Jeśli zatem chcemy uniknąć niepożądanych spojrzeń i zyskać na prywatności to żaluzje tarasowe w wersji regulowanej i nieruchomej, równie dobrze spełnią swoje zadanie.

zaluzje-tarasowe

zaluzje-drewniane-ogrodowe

drewniana-zaluzja-ogrodowa-nieruchoma

Altana zabudowana została żaluzjami regulowanymi z przodu i żaluzjami nieruchomymi z tyłu w celu ograniczenia kosztów. Jeśli nie ma potrzeby otwierania przesłon żaluzjowych, wówczas polecamy stosować panele żaluzjowe nieruchome. Wersja nieruchoma wykonana jest z tak samo wysokiej jakości drewna, a jej zaletą jest bardzo duża sztywność pozwalająca zrezygnować z zastrzałów i niższa cena.

zaluzja-ogrodowa

Żaluzje ogrodowe regulowane wstawione jako przesłony altany na poniższym zdjęciu, zostały wykonane dla Klienta pod wymiar, na podstawie przesłanych w zestawieniu wymiarów. Montaż w takim wypadku jest bardzo prosty, ponieważ jeśli pomiar został wykonany prawidłowo to ramki paneli żaluzjowych wystarczy wkręcić pomiędzy konstrukcję. 

 altana-z-zaluzji

 panel-zaluzjowy-na-ogrod

Panele żaluzjowe na poniższym zdjęciu zostały założone dla ochrony przed wiatrem. Duże otwarte przestrzenie z sąsiadujących pól uprawnych pozwalają na rozpędzanie się wiatru, ale też nawiewanie ziemi i śniegu zimą. Żaluzje ogrodowe rozwiązują ten problem, a przy okazji stały się ciekawym i atrakcyjnym wizualnie wykończeniem altany biesiadnej.

zaluzje-ogrodzeniowe

Żaluzje drewniane regulowane dają możliwość otwarcia części zabudowy i zamknięcia drugiej jej części. Na zdjęciu, otwarta część żaluzji ogrodowych pozwala na pełny dopływ światła.

ścianka żaluzjowa jako doskonała ochrona przed wiatrem i deszczem

Na poniższym zdjęciu, zabudowa żaluzjowa nieruchoma doskonale sprawdziła się jako przesłona tarasu. W tym przypadku problemem był bezpośredni widok z okien sąsiednich zabudowań. Zabudowa żaluzjowa nada temu tarasowi nowe życie, ponieważ Klient planuje dalsze inwestycje w celu adaptacji tego tarasu do użytku.

zaluzjowa przesłona tarasu

ruchome deseczki osłona tarasu

żaluzje na taras

żaluzje do zabudowy tarasu