PERGOLE I TREJAŻE

 


zarośnięta pergola drewnianaPergole i trejaże to rozwiązanie, które urozmaici każdą otwartą przestrzeń. Elementy te wpasują się zarówno w małą działkę, jak i wielki ogród czy taras, służąc jako niezwykle dekoracyjny element otoczenia. 

Klasyczne pergole i trejaże służą jako stelaż dla pnących roślin. Ustawione obok siebie, jako ciąg, pozwolą na wydzielenie obszaru ogrodu, na przykład jako zacisznego miejsca do odpoczynku. Nasze pergole i trejaże są  solidnymi i wytrzymałymi konstrukcjami, utrzymującymi wagę pnących roślin.

Drewno

Pergole i trejaże standardowo wykonujemy z wyselekcjonowanego litego suszonego drewna sosnowego lub świerkowego. Stosowanie suszonego materiału zabezpiecza nasze wyroby przed pękaniem i wykręcaniem się.

Na specjalne życzenie Klienta wykonujemy także pergole z innych gatunków drewna.

Malowanie

Każda pergola czy tez trejaż są impregnowane, w celu wzmocnienia i zabezpieczenia materiału przed wilgocią, pleśnią oraz owadami. Dodatkowo możemy wykonać malowanie nadające kolor. Cena, kolor oraz inne szczegóły uzgadniane są indywidualnie z Klientem.

Montaż

Nasze pergole i trejaże składamy za pomocą nierdzewnych śrub i wkrętów, w celu nadania im zdecydowanie wyższego standardu jakości i estetyki. Staramy się umiejscowić łączenia w takich miejscach aby były niewidoczne. Ponadto stosujemy najwyższej jakości nierdzewne elementy łączące, śruby i wkręty. Decydując się na pergolę lub trejaż, mającą służyć nam przez klika lat, nie warto oszczędzać na tanich i łatwo ulegających korozji elementach łączących. Skorodowane elementy zmniejszą estetykę i w wielu przypadkach negatywnie wpłyną na wygląd drewna. Wiele gatunków drewna jest mało odporna na rdzę, powodującą przebarwienia w drewnie. 


 

Proponujemy Państwu klasyczne produkty z naszego katalogu oraz wyroby wykonywane na szczególne zamówienia, według indywidualnego projektu klienta.

 

KONSTRUKCJE MODUŁOWE

Jako jedna z nielicznych firm, proponujemy Państwu możliwość samodzielnego wyboru elementów pergoli i trejażów. Każdy element może funkcjonować samodzielnie, jednakże w celu zwiększenia atrakcyjności pergoli i trejaży, umożliwiliśmy ich konstrukcję modułową. 

Konstrukcja składać może się między innymi z:

  • kratownic,
  • donic,
  • słupów łączących prostych lub ozdobnych,
  • zadaszeń,
  • łuków,
  • listw ozdobnych,
  • listw górnych poprzecznych,
  • kratownic łukowych,
  • zastrzałów,

przykład pergoli modułowej

pergola modułowa z górnym wykończeniem listwowym

 

 

 

 

 

Konstrukcja pergoli modułowej złożonej z kratownic, słupów ozdobnych, łuków kratownicy łukowej wklęsłej nad przejście, wykończonej górnym listwowaniem poprzecznym.

 

 

 

 

przykład pergoli modułowej prostej

 

 

 

 

 

Kolejnym przykładem pergola skonstruowana z kratownic, słupów prostych, zastrzałów oraz górnego poprzecznego listwowania.

 

 

 

 

 

 

 

Po więcej ciekawych pomysłów na wykorzystanie elementów konstrukcji modułowych pergoli i trejaży, zapraszamy do zakładki GALERIA INSPIRACJI.


 trejaz-kratownica piękny trejaż, pergola ogrodowa

 Na fotografiach powyżej projekt trejażu pod winorośl. Pnącza winorośli mają bardzo dużą siłę oraz ciężar, dlatego trejaż został wykonany z litej kantowizny świerkowej oraz kratownic w ramach o zwiększonym przekroju listew. Dobór materiału miał zatem bezpośredni związek z warunkami jakie tego typu konstrukcja będzie musiała wytrzymać, przez co najmniej najbliższą dekadę. 

Góra pergoli wypełniona prostym wzorem dla nadania efektu i udziwnienia, jednocześnie z zamysłem zachowania elegancji.

 


 

trejaz-ogroddowy-pod-winorosl

Na fotografii powyżej klasyczny trejaż o zwiększonym przekroju listew. Trejaż o prostej formie, nawiązującej do poprzedniej konstrukcji.

pergola