STUDNIE DEKORACYJNE

Drewniana studnia to doskonała ozdoba każdego ogrodu. Może pełnić w ogrodzie wiele funkcji – na przykład stanowić obudowę już istniejącej studni, tuszować studzienki kanalizacyjne lub też być po prostu ozdobą.

Oferujemy Państwu dekoracyjne zabudowy studni, wykonane w oryginalnym stylu. Ozdobne zabudowy idealnie nadają się jako element podnoszący walory estetyczne ogrodu. Nie stanowią one ujęcia wody, są jedynie imitacją, mogącą wprowadzić w błąd nie jednego gościa ogrodu.

 

obudowa na studnię lub kranDrewno

Studnie standardowo wykonujemy z wyselekcjonowanego litego suszonego drewna sosnowego lub świerkowego. Stosowanie suszonego materiału zabezpiecza nasze wyroby przed pękaniem i wykręcaniem się.

Na specjalne życzenie Klienta wykonujemy także studnie z innych gatunków drewna.

 

Malowanie

Każdy element studni jest impregnowany, w celu wzmocnienia i zabezpieczenia materiału przed wilgocią, pleśnią oraz owadami. Dodatkowo możemy wykonać malowanie nadające kolor. Cena i kolor oraz inne szczegóły uzgadniane są indywidualnie z Klientem.

 

Montaż

Nasze studnie składamy za pomocą nierdzewnych śrub i wkrętów, w celu nadania im zdecydowanie wyższego standardu jakości i estetyki. Staramy się umiejscowić łączenia w takich miejscach aby były niewidoczne. Ponadto stosujemy najwyższej jakości nierdzewne elementy łączące, śruby i wkręty. Decydując się na studnię, mającą służyć nam przez klika lat, nie warto oszczędzać na tanich i łatwo ulegających korozji elementach łączących. Skorodowane elementy zmniejszą estetykę i w wielu przypadkach negatywnie wpłyną na wygląd drewna. Wiele gatunków drewna jest mało odporna na rdzę, powodującą przebarwienia w drewnie.