Przedmiotem działalności firmy ComplexWood- Garden jest drewniana architektura zewnętrzna oraz związana z tym sztuka kreowania architektury krajobrazu. Wiedza,  tradycyjne sprawdzone technologie oraz nierzadko innowacyjne podejście czyni z nas firmę wyjątkową na naszym rynku. Pragniemy zaznaczyć że jesteśmy producentem a nie firmą handlową, dlatego oferujemy produkty w atrakcyjnych cenach.

Ideą naszej firmy jest dopasowanie do Państwa oczekiwań dlatego dokładamy wszelkich starań by końcowy efekt naszych realizacji był zadowalający przede wszystkim dla naszych klientów. 

Dlaczego my, a nie konkurencja?

Odpowiedz jest oczywista, u nas zapłacisz za jakość, którą sam wybierzesz. Wiele firm oferuje podobny asortyment, w różnych przedziałach cenowych. Istnieje jednak zasadnicza różnica w oferowanych produktach, której potencjalny klient nie zawsze jest świadomy. Nasze produkty powstają indywidualnie, nie jesteśmy nastawieni na ilość, a  znacznie większy koszt wytworzenia redukujemy sprzedażą bez pośredników.

przygotowane połączenia czopowe tradycyjne ściski stolarskie

Na zdjęciu 1 przygotowane tradycyjne połączenia czopowe. Na zdjęciu 2 sklejanie przy pomocy tradycyjnych ścisków stolarskich

Parę słów o stolarskiej tradycji

Firma ComplexWood jest można by rzec dzieckiem wielopokoleniowej tradycji. Niewątpliwie największy wkład miał dziadek Wilhelm Winkler mistrz stolarski spod którego ręki wyszło ów czas wiele wspaniałych sypialni, kredensów, meblościanek oraz wiele innych różności z którymi doskonale sobie radził. Zaczynając od ręcznych narzędzi z czasem udało mu się skompletować solidny park maszynowy, który do dziś pracuje niezawodnie i z całą pewnością w niczym nie ustępuje nowoczesnym maszynom. 

heblowanie przy użyciu strugarko zgrubiarki noże frezarskie

Na zdjęciach grubościówka oraz frezarka. 

Obszar działania

Docelowym obszarem działania firmy jest rejon województwa Śląskiegoa oraz Małopolskiego. W szczególności powiat pszczyński gdyż tutaj znajduje się siedziba firmy, powiat Bielski, Bieruńsko - Lędziński, Mikołowski, Cieszyński, Rybnicki, Wodzisławski a także powiat Oświęcimski. Niemniej jednak chętnie podejmujemy współpracę na terytorium całego kraju. Niestety z przyczyn logistycznych współpraca ta ogranicza się do sprzedaży gotowego produktu to jest na przykład kompletu mebli ogrodowych. Preferujemy wówczas zapewnienie transportu na własną rękę przez klienta.

Parę słów o produkcji

Pierwszym etapem życia produktu z drewna jest odpowiedni wybór materiału. W naszej stolarni do produkcji stosuje się wyłącznie drewno sezonowane. Daje to pewność że poszczególne elementy naszych realizacji nie ulegną patrzeniu się lub pękaniu.

Drewnianą architekturę ogrodową w tym także meble ogrodowe, wykonuje się głównie z drewna gatunków iglastych, to jest świerk, ewentualnie sosna lub jodła. Meble wyższej klasy wykonuje się z drewna akacjowego, jesionowego lub z drewna gatunków egzotycznych. 

Następnie drewno jest obrzynane, heblowane i cięte na wymiar. Każdy prosty element naszego wyrobu jest grubościowany, proces ten zapewnia idealne wyrównanie elementu, tak że na każdej długości mamy taką samą grubość.

wysokiej jakości piły zapewniają idealne cięcie  szlifierka taśmowa

 

Wysokiej jakości piły zapewniają doskonałą                   Szlifierki taśmowe dbają aby ostateczny efekt osiągał najwyższą jakość.

precyzję cięcia, nawet po wielu przetartych

metrach drewna.