DONICE

Klasyczne, jaki i nowoczesne drewniane donice ogrodowe stanowią wspaniały element wystroju balkonu, tarasu oraz ogrodu. Estetycznie wykonanie powoduje, iż donice same w sobie są ozdobą otoczenia zewnętrznego. Donice impregnowane specjalnymi preparatami, stają się wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne – dzięki czemu mogą zdobić ogród przez cały rok.  Drewniane donice ułatwiają urządzanie ogrodu, tarasu czy balkonu. Naturalne drewno podkreśla urok roślin, idealnie wpasowując się w klimat przyjaznego i ciepłego otoczenia zewnętrznego.

 

Drewno

Donice standardowo wykonujemy z wyselekcjonowanego litego suszonego drewna sosnowego lub świerkowego. Stosowanie suszonego materiału zabezpiecza nasze wyroby przed pękaniem i wykręcaniem się.

Na specjalne życzenie Klienta wykonujemy także donice z innych gatunków drewna.

 

Malowanie

Każda donica jest impregnowana, w celu wzmocnienia i zabezpieczenia materiału przed wilgocią, pleśnią oraz owadami. Dodatkowo możemy wykonać malowanie nadające kolor. Cena i kolor oraz inne szczegóły uzgadniane są indywidualnie z Klientem.

 

Montaż

Nasze donice składamy za pomocą nierdzewnych śrub i wkrętów, w celu nadania im zdecydowanie wyższego standardu jakości i estetyki. Staramy się umiejscowić łączenia w takich miejscach aby były niewidoczne. Ponadto stosujemy najwyższej jakości nierdzewne elementy łączące, śruby i wkręty. Decydując się na donicę, mającą służyć nam przez klika lat, nie warto oszczędzać na tanich i łatwo ulegających korozji elementach łączących. Skorodowane elementy zmniejszą estetykę i w wielu przypadkach negatywnie wpłyną na wygląd drewna. Wiele gatunków drewna jest mało odporna na rdzę, powodującą przebarwienia w drewnie.

 

 

W naszej ofercie można znaleźć drewniane donice kwadratowe, prostokątne i wielokątne.


 

donica ogrodowa drewniana

 

Klasyczna forma wysokiej donicy, pasuje do każdego otoczenia. Idealnie sprawdzi się w szpalerze kilku donic, uzupełnionych również o donice w innych kształtach, np. z donicami niskimi, długimi. W donicy doskonale prezentują się różne gatunki roślin – kwiatów czy też niskich krzewów i drzew.

 

Czytaj więcej: Donica wysoka

 

 

 

 


 

donica drewniana niska

 

 

 

Klasyczna forma długiej donicy, idealnie wkomponuje się w każdy ogród, taras a nawet balkon. Doskonale prezentują się w niej rośliny kwitnące lub zielone, a nawet wysokie i niskie krzewy. Idealnie sprawdzi się w szpalerze kilku donic, uzupełnionych również o donice w innych kształtach, np. donice wysokie.

Czytaj więcej: Donica niska

 

 

 


 

nowoczesna awangardowa donica ogrodowaNowoczesna forma wysokiej donicy. Stylizowany kształt i kolorystyka sprawdzą się w każdym otoczeniu. Odważne połączenie szarego i białego koloru idealnie nada się nie tylko na awangardowe tarasy, ale także do romantycznego zakątka w ogrodzie. Dla osób ceniących klasykę polecamy mniej odważną kolorystykę donic.

Czytaj więcej: Donice stożkowe