PANEL ŻALUZJOWY

nowoczesne altany

 

 Drewniana żaluzja, to produkt dla ludzi ceniących sobie oryginalność i nowoczesny styl, z zachowaniem walorów użytkowych i funkcjonalności. Wysoka jakość naszych produktów pozwala tworzyć eleganckie i niebanalne formy zabudowy w najróżniejszej postaci. Na przestrzeni dwóch lat wyprodukowaliśmy setki przęseł w najróżniejszych wymiarach i malowaniach. W tym czasie spotkaliśmy się z wieloma różnymi pomysłami naszych Klientów, które wciąż nas zaskakują. Nasz produkt znalazł zastosowanie w zabudowie nowoczesnych altan, jako zabudowa tarasów i balkonów, ale również doskonale sprawdził się jako trwałe i funkcjonalne ogrodzenie.

Wierzymy że nasz produkt będzie cieszył się coraz większym zainteresowaniem, że nadal będzie znajdował zastosowanie w realizacji ciekawych, indywidualnych  projektów naszych Klientów.

 

Opis produktu:

Płot żaluzjowy to  zestaw starannie dobranych i obrobionych przesłon drewnianych, zamocowanych w ramie na stałe w wersji nieruchomej lub obrotowo w wersji regulowanej.

Ruch przesłon odbywa się po ich osi, a elementem ruchowym jest tutaj okrągły profil aluminiowy.

Każdy z elementów naszych produktów poddany jest wieloetapowej obróbce. 

Sezonowane drewno przechodzi etap strugania wyrównującego, strugania grubościowego, formatowania i finalnie - etap szlifowania dla wygładzenia i usunięcia niedoskonałości po struganiu. Elementy żaluzji nieruchomej przekazane zostają do złożenia, a dla wersji regulowanej, do frezowania otworów. Ostatnim z etapów jest rozmierzanie i składanie.

Panele żaluzjowe wykonujemy w wersji:

  • nieruchomej - każda z przesłon jest na stałe skręcona z ramą. Na każdą pojedynczą przesłonę przypada sześć wkrętów pełniących rolę stalowych kołków, maksymalnie ograniczających "pracę" drewna przy zachowaniu wysokiej estetyki od frontu panelu, czyli tam gdzie jesteśmy w stanie dostrzec.
  • regulowanej bez łącznika - poszczególne przesłony zamontowane są ciasno za pośrednictwem bolca z aluminium. W tej wersji każda z przesłon wymaga indywidualnej regulacji. Plusem bez wątpienia jest możliwość częściowego zasłaniania/odsłaniania wybranego fragmentu panelu.
  • regulowanej z łącznikiem - nie wątpliwie najbardziej ekskluzywna wersja paneli regulowanych, wyposażonych w dodatkowy łącznik utrzymujący każdą z przesłon w jednakowym kącie. Niekwestionowanym plusem jest tutaj łatwość regulacji, ale i efektowność takiego ruchu. Do ustawienia żądanego kąta przesłon wystarczy jeden ruch ręki.

Panele żaluzjowe wykonujemy w wymiarach standardowych:

wysokość: 180 cm

szerokość: 90 cm

głębokość 9 cm

Panele wykonujemy także w wymiarach zadanych przez Klienta. Trzeba się jednak liczyć z dodatkowym kosztem związanym z doborem odpowiednich rozstawów oraz indywidualnym rozmierzaniem poszczególnych przesłon.

Podczas planowania zabudowy, złożonej z paneli żaluzjowych, prosimy mieć na uwadze graniczne zalecane wartości poszczególnych parametrów.

Dla wersji z przesłonami nieruchomymi:

  • wysokość maksymalna 240cm
  • szerokość maksymalna 120cm
  • możliwość skręcania ze sobą bezpośrednio do trzech paneli, konieczne jest wówczas przykręcenie górnej ramy do belki konstrukcyjnej.

Dla wersji z regulowanymi przesłonami:

  • wysokość maksymalna 220cm
  • szerokość maksymalna 110cm
  • możliwość skręcania ze soobą bezpośrednio do trzech paneli, konieczne jest przykręcenie górnych lub dolnych ram z zachowaniem kąta prostego. Ponadto zaleca się zastosowanie z dołu lub z góry deski lub belki łączącej dla dodatkowego usztywnienia.

 

Element dedykowany: słup prosty ze ściętym szczytem.

Słupy do montażu paneli powinny charakteryzować się najwyższą jakością dlatego nasze słupy są suszone do 12%, wyrównane, zgrubościowane oraz szlifowane! W celu nadania dodatkowego efektu wizualnego, szczyty słupów są częściowo zaostrzone a krawędzie frezowane pod kątem.

W celu dokonania zamówienia oraz po więcej informacji prosimy kontaktować się za pomocą formularza kontaktowego.

Nasze produkty wysyłamy na terenie całej Polski. 

 


 zaluzja-zewnetrzna

zaluzje-tarasowe

 

 

zaluzje-drewniane-ogrodowe

zaluzja-ogrodowa

drewniana-zaluzja-ogrodowa-nieruchomadrewniany plot żaluzjowy

drewniany-plot-zaluzjowy

 altana-z-zaluzji

 

panel-zaluzjowy-na-ogrod

zaluzje-ogrodzeniowe

ścianka żaluzjowa jako doskonała ochrona przed wiatrem i deszczem