TARASY


Taras jest wspaniałym rozwiązaniem dla każdego ogrodu, bez względu na wybraną przez Państwa aranżację. Drewniane tarasy idealnie wpisują się w nowoczesne, jak i tradycyjnie zaprojektowane ogrody, doskonale wtapiając się w przydomową zieleń, tworząc dodatkową przestrzeń do wypoczynku z rodziną i przyjaciółmi.

Jeżeli chcą Państwo stworzyć niepowtarzalny klimat w swoim ogrodzie, wyodrębniając przestrzeń do odpoczynku, zapraszamy do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami w tym zakresie.

 

Wycena budowy tarasu

Koszt wykonania tarasu zależny jest od wielu czynników, np. wielkości i kształtu tarasu, lokalizacji, gatunku drewna z jakiego jest wykonany. Wszystkie powyższe czynniki wpływają na ostateczną cenę wykonania tarasu.

W celu otrzymania wstępnej wyceny tarasu należy skontaktować się z nami, poprzez formularz kontaktowy, podając następujące informacje:

- przewidywaną wielkość i kształt tarasu,

- lokalizację inwestycji,

- preferowany gatunek drewna,

- w miarę możliwości zdjęcia miejsca w którym ma powstać taras - w trzech różnych ujęciach (z każdej strony tarasu),

- ewentualną długość i ilość schodów, balustrad, lub zabudowań.

Na podstawie powyższych informacji sporządzimy wstępny kosztorys, dodatkowo proponując najkorzystniejsze rozwiązania w tym zakresie.

Wycena tarasu jest bezpłatna, jednak liczymy że skorzystają Państwo z usług naszej firmy.

Na specjalne życzenie Klienta, możemy umówić się na pomiar i poradę na miejscu przyszłej inwestycji. 

 


 

 

Konstrukcja tarasu i parę słów o technologii posadowienia:

  

konstrukcja tarasu

 

Konstrukcja nośna tarasu zależna jest od założonego projektu i warunków fizycznych. Standardowo obejmuje:

  • konstrukcję tarasu na gruncie: tzw. taras naziemny, gdzie budynek łączy się z otoczeniem, zacierając granicę wnętrza i otoczenia zewnętrznego. Konstrukcja nośna obejmuje:

               - słupy betonowe – wykonywane u klienta słupy wylewane są w uprzednio wydrążonych odwiertach. Gdy taras ma sięgać  powyżej 20cm poziomu gruntu, wówczas słupy betonowe są wylewane wyżej w szalunku. Do szalowania użyte zostają rury polipropylenowe lub opcjonalnie kartonowe. Ponadto w słupie zalana zostaje kotwa, której zadaniem jest trwałe związanie tarasu z gruntem. Słupy posadowione są na głębokości co najmniej 1 m co gwarantuje wieloletnią stabilność konstrukcji. 

               - główne legary – poziomowane i mocowane do słupów betonowych belki, o stosunkowo dużych przekrojach.

               - legary – mocowane do legarów głównych kantówki służące do bezpośredniego przenoszenia obciążeń z deski tarasowej. Legary rozstawione zostają na tyle gęsto, aby uniemożliwić ugięcie się deski tarasowej, przy czym nie ma konieczności przykręcania deski do każdego legaru. 

               - deski tarasowe – mocowane do legarów za pomocą nierdzewnych wkrętów lub na życzenie przy użyciu odpowiedniego systemu.

  • konstrukcję tarasu na betonie: przygotowanie betonowej wylewki zazwyczaj zostaje po stronie Klienta, choć jest możliwość wyceny i realizacji również po naszej stronie. Konstrukcja nośna tarasu, w tym przypadku obejmuje  zakotwione legarów w wylewce oraz ich poziomowanie. Następnie nakręcane jest deskowanie. 

 

Więcej informacji uzyskać można kontaktując się z nami za pomocą formularza kontaktowego.

 


taras drewniany konstrukcja z drewna sosnowego na betonowych słupach


przygotowana konstrukcja pod deskę tarasową - świerk skandynawski


 

nowoczesny niezwykły taras


stylowy taras


ciekawy ekskluzywny taras drewniany