TARASY


Taras jest wspaniałym rozwiązaniem dla każdego ogrodu, bez względu na wybraną przez Państwa aranżację. Drewniane tarasy idealnie wpisują się w nowoczesne, jak i tradycyjnie zaprojektowane ogrody, doskonale wtapiając się w przydomową zieleń, tworząc dodatkową przestrzeń do wypoczynku z rodziną i przyjaciółmi.

Jeżeli chcą Państwo stworzyć niepowtarzalny klimat w swoim ogrodzie, wyodrębniając przestrzeń do odpoczynku, zapraszamy do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami w tym zakresie.

 

Wycena tarasu

Koszt wykonania tarasu zależny jest od wielu czynników, np. wielkości i kształtu tarasu, lokalizacji, gatunku drewna z jakiego jest wykonany. Wszystkie powyższe czynniki wpływają na ostateczną cenę wykonania tarasu.

W celu otrzymania wstępnej wyceny tarasu należy skontaktować się z nami, poprzez formularz kontaktowy, podając następujące informacje:

- przewidywaną wielkość i kształt tarasu,

- lokalizację inwestycji,

- preferowany gatunek drewna,

- w miarę możliwości zdjęcia miejsca w którym ma powstać taras - w trzech różnych ujęciach (z każdej strony tarasu),

- ewentualną wielkość i ilość schodków, balustrad, zbudowań.

Na podstawie powyższych informacji sporządzimy wstępny kosztorys, dodatkowo proponując najkorzystniejsze rozwiązania w tym zakresie.

Na specjalne życzenie Klienta, nasi pracownicy mogą dokonać pomiarów i wyceny w miejscu inwestycji. Wówczas prosimy o zaznaczenie takiej opcji w formularzu kontaktowym.

Wycena tarasu jest bezpłatna i niezobowiązująca Klienta do skorzystania z usług naszej firmy.

 

 

 

Konstrukcja tarasu

Konstrukcja tarasu obejmuje kilka etapów:

  1. Wyznaczenie kształtu i rozmiarów tarasu.
  2. Przygotowanie podłoża.
  3. Przygotowanie konstrukcji nośnej tarasu (czytaj poniżej).
  4. Impregnacja konstrukcji oraz wstępna impregnacja deski tarasowej.
  5. Nakręcenie deskowania.
  6. Wyrównanie linii brzegowej tarasu.
  7. Impregnacja wykończeniowa.

 

 

Konstrukcja nośna tarasu zależna jest od założonego projektu. Standardowo obejmuje:

  • konstrukcję tarasu na gruncie: tzw. taras naziemny, gdzie budynek łączy się z otoczeniem, zacierając granicę wnętrza i otoczenia zewnętrznego. Konstrukcja nośna obejmuje:

               - słupy betonowe – wykonywane u klienta słupy wylewane są w uprzednio wydrążonych i zaszałowanych dziurach. Do szałowania użyte zostają rury polipropylenowe lub opcjonalnie kartonowe. Ponadto w słupie zalana zostaje kotwa, której zadaniem jest trwałe związanie tarasu z gruntem. Słupy posadowione są na głębokości co najmniej 1 m co gwarantuje wieloletnią stabilność konstrukcji. 

               - główne legary – poziomowane i mocowane do słupów betonowych belki, o stosunkowo dużych przekrojach.

               - legary – mocowane do legarów głównych kantówki służące do bezpośredniego przenoszenia obciążeń z deski tarasowej. Legary rozstawione zostają na tyle gęsto, aby uniemożliwić ugięcie się deski tarasowej, przy czym nie ma konieczności przykręcania deski do każdego legaru. 

               - deski tarasowe – mocowane do legarów za pomocą nierdzewnych wkrętów lub na życzenie przy użyciu odpowiedniego systemu.

  • konstrukcję tarasu na betonie: przygotowanie betonowej wylewki należy do klienta. Konstrukcja nośna obejmuje jedynie główne legary zakotwione w wylewce, do których nakręcane jest deskowanie. 

 

Więcej informacji uzyskać można kontaktując się z nami za pomocą formularza kontaktowego.


konstrukcja tarasu

 


taras drewniany konstrukcja z drewna sosnowego na betonowych słupach


przygotowana konstrukcja pod deskę tarasową - świerk skandynawski


 

nowoczesny niezwykły taras


stylowy taras


ciekawy ekskluzywny taras drewniany