DREWUTNIE

Drewutnie są niewielkimi pomieszczeniami, stawianymi w ogrodach, stanowiące idealne miejsce do składowania drewna. Drewno składowane jest w przewiewnym, zadaszonym miejscu, gdzie może w odpowiedniej przestrzeni spoczywać przez dłuższy czas. Drewno użytkowane jako opał, musi być sezonowane, aby stało się odpowiednio suche i uzyskało najwyższe wartości opałowe. Drewutnie spełnią przede wszystkim funkcje praktyczną, ponadto także estetyczną – dzięki drewutni z łatwością utrzymamy porządek w otoczeniu naszego domu.

 

pojemna drewutnia ogrodowaMalowanie

Każda drewutnia jest impregnowana, w celu wzmocnienia i zabezpieczenia materiału przed wilgocią, pleśnią oraz owadami. Dodatkowo możemy wykonać malowanie nadające kolor. Cena i kolor oraz inne szczegóły uzgadniane są indywidualnie z Klientem.

 

Montaż

Nasze drewutnie składamy za pomocą nierdzewnych śrub, wkrętów i okuć, w celu nadania im zdecydowanie wyższego standardu jakości i estetyki. Staramy się umiejscowić łączenia w takich miejscach aby były niewidoczne. Ponadto stosujemy najwyższej jakości nierdzewne elementy łączące, śruby i wkręty. Decydując się na drewutnię, mającą służyć nam przez klika lat, nie warto oszczędzać na tanich i łatwo ulegających korozji elementach łączących. Skorodowane elementy zmniejszą estetykę i w wielu przypadkach negatywnie wpłyną na wygląd drewna. Wiele gatunków drewna jest mało odporna na rdzę, powodującą przebarwienia w drewnie.

 

Wykonanie

Nasze drewutnie wykonywane są z kratowanych bądź deskowanych ścian, co umożliwia wentylacje i swobodną cyrkulację świeżego powietrza. Zadaszone wiaty na drewno osłaniają zawartość przed deszczem i słońcem, natomiast podest chroni przed wilgocią z podłoża, oraz umożliwia ustawienie drewutni bezpośrednio na zróżnicowanym podłożu.

 

drewutnia to doskonały pomysł na uporządkowanie drewna opałowego

 Drewno

Drewutnie standardowo wykonujemy z wyselekcjonowanego litego suszonego drewna sosnowego lub  świerkowego. Stosowanie suszonego materiału zabezpiecza nasze wyroby przed pękaniem i wykręcaniem się.

Na specjalne życzenie Klienta wykonujemy także drewutnie z innych gatunków drewna.

 

Rozbudowa

Drewutnie z naszej oferty posiadają konstrukcję umożliwiającą rozbudowę poprzez dostawienie kolejnych modułów lub modyfikację wymiarów podstawowych.

 

Podłoże

Przygotowanie podłoża należy do Klienta. Teren pod drewutnię musi być wyrównany – bez pochyłości, ukosów i kamienia. Drewutnia nie wymaga kotwienia. Najlepszym miejscem do ustawiania drewutni jest nasłoneczniona, przewiewna przestrzeń ogrodu, co umożliwi drewnu szybkie wysychanie. 

 

 


 Szczegółowe informacje w zakresie wykonania oraz montażu drewutni mogą Państwo uzyskać korzystając z formularza kontaktowego naszej strony internetowej.

Informacje na temat cen znajdują się w cenniku


funkcjonalne zastosowanie drewnianej architektury