budy dla psów 

Materiał

Budy dla psa standardowo wykonujemy z wyselekcjonowanego litego suszonego drewna sosnowego lub  świerkowego. Stosowanie suszonego materiału zabezpiecza nasze wyroby przed pękaniem i wykręcaniem się. Na specjalne życzenie klienta wykonujemy także budy z innych gatunków drewna.

 

Ścianki 

Nasze budy wykonywane są z drewna świerkowego. Ściany zewnętrzne wykonane są z boazerii łączonej na pióro i wpust. Rozwiązanie to gwarantuje szczelność przed wiatrem i wilgocią. Opcjonalne jest zorientowanie boazerii. Poziomy układ deskowania preferuje większość Klientów, ze względu na nieco bardziej dekoracyjny charakter. Z kolei pionowe ukierunkowanie boazerii gwarantuje nieco wyższą trwałość elewacji. Całość wykończona jest listwami oraz specjalnymi kątownikami.

 

Podłoga

Podłoga wykonana jest z pełnego deskowania. Należy tutaj zwrócić uwagę że spód budy, powinien zostać odizolowany od podłoża, co najmniej na wysokość zapewniającą swobodną wentylację. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być kostka betonowa lub po prostu puzzel chodnikowy. Wszelkiego rodzaju stopki drewniane nie będą spełniały swojego zadania w dłuższym okresie czasu. Spełnienie wymogów odizolowania oraz wentylacji spodu budy, w znaczącym stopniu  przedłuża wartość użytkową produktu.

 

Ocieplenie

W zależności od preferencji Klienta wykonujemy budy z ociepleniem lub bez. Ocieplenie obejmuje podłogę, ściany boczne i dach. Jako materiał ocieplający wykorzystujemy styropian bądź wełnę mineralną, znajdującą się pomiędzy deskowaniem elewacji a wewnętrznym obiciem z płyty pilśniowej lub boazerii. Wybierając budę dla swojego psa nie kierujmy się ceną produktu i nie oszczędzajmy na braku ocieplenia. Buda to dom dla psa i powinniśmy pamiętać aby posiadała warstwę izolującą – chroniącą przed zimnem, wilgocią i przegrzaniem naszego czworonożnego przyjaciela. 

 

Dach

Standardowo konstrukcja budy obejmuje dach dwuspadowy pokryty gontem bitumicznym lub w wersji specjalnej dachówką lub gontem drewnianym. Dach niewątpliwie jest najistotniejszym elementem każdego domu, także dla psa, dlatego przykładamy szczególną wagę, aby pokrycie dachu było szczelne. Założone krycie wykonane jest zgodnie z techniką dekarską, a wykończenie ze szczelnych i trwałych elementów. Wiele sprzedawanych przez konkurencję bud, posiada niewybaczalne błędy o których nieświadomy klient nie ma pojęcia. Najczęściej są to przybite gonty w miejscach, które powinny być szczelne oraz wykańczanie dachów listwami wątpliwej jakości.

Na indywidualne życzenie Klienta wykonujemy zdejmowany dach budy.

 

Wejście

Standardowo budy posiadają zaokrąglone wejście usytuowane z boku frontowej ścianki budy. Wielkość otworu drzwiowego nie powinna być ani zbyt mała, ani zbyt duża. Zbyt duże wejście będzie powodować szybki spadek temperatury wewnątrz budy. Z kolei zbyt małe wejście może zniechęcić naszego czworonoga do przebywania w swoim nowym domu. Na indywidualne życzenie Klienta możliwość wykonania wejścia o innym kształcie lub na innej ściance.

 

Montaż

Nasze budy składamy za pomocą nierdzewnych śrub, wkrętów i okuć, w celu nadania im zdecydowanie wyższego standardu jakości i estetyki. Staramy się umiejscowić łączenia w takich miejscach aby były niewidoczne. Decydując się na budę dla psa, mającą mu służyć przez klika lat, nie warto oszczędzać na tanich i łatwo ulegających korozji elementach łączących. Skorodowane elementy zmniejszą estetykę i w wielu przypadkach negatywnie wpłyną na wygląd drewna. Wiele gatunków drewna jest mało odporna na rdzę, powodującą przebarwienia w drewnie. W celu zachowania estetyki w naszych budach dla psów, używamy listw wykończeniowych. Budy dostarczane są do Klienta w całości i nie wymagają montażu. 

 

Malowanie

Każdy buda jest impregnowana, w celu wzmocnienia i zabezpieczenia materiału przed wilgocią, pleśnią oraz owadami. Ponadto w cenie budy zawiera się malowanie nadające kolor. Kolor uzgadniany jest z Klientem na podstawie dostępnego wzornika kolorów. Na specjalne życzenie Klienta impregnację i malowanie możemy wykonać produktem wybranej marki.