PANEL ŻALUZJOWY

nowoczesne altany

 

 Drewniana żaluzja, to produkt dla ludzi ceniących sobie oryginalność i nowoczesny styl, z zachowaniem walorów użytkowych i funkcjonalności. Wysoka jakość naszych produktów pozwala tworzyć eleganckie i niebanalne formy zabudowy w najróżniejszej postaci. Na przestrzeni dwóch lat wyprodukowaliśmy setki przęseł w najróżniejszych wymiarach i malowaniach. W tym czasie spotkaliśmy się z wieloma różnymi pomysłami naszych Klientów, które wciąż nas zaskakują. Nasz produkt znalazł zastosowanie w zabudowie nowoczesnych altan, jako zabudowa tarasów i balkonów, ale również doskonale sprawdził się jako trwałe i funkcjonalne ogrodzenie.

Wierzymy że nasz produkt będzie cieszył się coraz większym zainteresowaniem, że nadal będzie znajdował zastosowanie w realizacji ciekawych, indywidualnych  projektów naszych Klientów.

 

Opis produktu:

Płot żaluzjowy to  zestaw starannie dobranych i obrobionych przesłon drewnianych, zamocowanych w ramie na stałe w wersji nieruchomej lub obrotowo w wersji regulowanej.

Ruch przesłon odbywa się po ich osi, a elementem ruchowym jest tutaj okrągły profil aluminiowy.

Każdy z elementów naszych produktów poddany jest wieloetapowej obróbce. 

Sezonowane drewno przechodzi etap strugania wyrównującego, strugania grubościowego, formatowania i finalnie - etap szlifowania dla wygładzenia i usunięcia niedoskonałości po struganiu. Elementy żaluzji nieruchomej przekazane zostają do złożenia, a dla wersji regulowanej, do frezowania otworów. Ostatnim z etapów jest rozmierzanie i składanie.

Panele żaluzjowe wykonujemy w wersji:

  • nieruchomej - każda z przesłon jest na stałe skręcona z ramą. Na każdą pojedynczą przesłonę przypada sześć wkrętów pełniących rolę stalowych kołków, maksymalnie ograniczających "pracę" drewna przy zachowaniu wysokiej estetyki od frontu panelu, czyli tam gdzie jesteśmy w stanie dostrzec.
  • regulowanej bez łącznika - poszczególne przesłony zamontowane są ciasno za pośrednictwem bolca z aluminium. W tej wersji każda z przesłon wymaga indywidualnej regulacji. Plusem bez wątpienia jest możliwość częściowego zasłaniania/odsłaniania wybranego fragmentu panelu.
  • regulowanej z łącznikiem - nie wątpliwie najbardziej ekskluzywna wersja paneli regulowanych, wyposażonych w dodatkowy łącznik utrzymujący każdą z przesłon w jednakowym kącie. Niekwestionowanym plusem jest tutaj łatwość regulacji, ale i efektowność takiego ruchu. Do ustawienia żądanego kąta przesłon wystarczy jeden ruch ręki.

Panele żaluzjowe wykonujemy w wymiarach standardowych:

wysokość: 180 cm

szerokość: 90 cm

głębokość 9 cm

Panele wykonujemy także w wymiarach zadanych przez Klienta. Trzeba się jednak liczyć z dodatkowym kosztem związanym z doborem odpowiednich rozstawów oraz indywidualnym rozmierzaniem poszczególnych przesłon.

Podczas planowania zabudowy, złożonej z paneli żaluzjowych, prosimy mieć na uwadze graniczne zalecane wartości poszczególnych parametrów.

Dla wersji z przesłonami nieruchomymi:

  • wysokość maksymalna 240cm
  • szerokość maksymalna 120cm
  • możliwość skręcania ze sobą bezpośrednio do trzech paneli, konieczne jest wówczas przykręcenie górnej ramy do belki konstrukcyjnej.

Dla wersji z regulowanymi przesłonami:

  • wysokość maksymalna 220cm
  • szerokość maksymalna 110cm
  • możliwość skręcania ze soobą bezpośrednio do trzech paneli, konieczne jest przykręcenie górnych lub dolnych ram z zachowaniem kąta prostego. Ponadto zaleca się zastosowanie z dołu lub z góry deski lub belki łączącej dla dodatkowego usztywnienia.

 

Element dedykowany: słup prosty ze ściętym szczytem.

Słupy do montażu paneli powinny charakteryzować się najwyższą jakością dlatego nasze słupy są suszone do 12%, wyrównane, zgrubościowane oraz szlifowane! W celu nadania dodatkowego efektu wizualnego, szczyty słupów są częściowo zaostrzone a krawędzie frezowane pod kątem.

W celu dokonania zamówienia oraz po więcej informacji prosimy kontaktować się za pomocą formularza kontaktowego.

Odpowiadając na jedno z najczęstszych Państwa pytań: nasze produkty wysyłamy na terenie całej Polski. 

 


 

zabudowa tarasu

żaluzja ogrodowa

drewniana żaluzja ogrodowa nieruchomadrewniany plot żaluzjowy

drewniany plot żaluzjowy

 

 

 

panel żaluzjowy na ogród

przesłona wiatrowa

ścianka żaluzjowa jako doskonała ochrona przed wiatrem i deszczem