PERGOLE I TREJAŻE

 


zarośnięta pergola drewnianaPergole i trejaże to rozwiązanie, które urozmaici każdą otwartą przestrzeń. Elementy te wpasują się zarówno w małą działkę, jak i wielki ogród czy taras, służąc jako niezwykle dekoracyjny element otoczenia. 

Klasyczne pergole i trejaże służą jako stelaż dla pnących roślin. Ustawione obok siebie, jako ciąg, pozwolą na wydzielenie obszaru ogrodu, na przykład jako zacisznego miejsca do odpoczynku. Nasze pergole i trejaże są  solidnymi i wytrzymałymi konstrukcjami, utrzymującymi wagę pnących roślin.

Drewno

Pergole i trejaże standardowo wykonujemy z wyselekcjonowanego litego suszonego drewna sosnowego lub świerkowego. Stosowanie suszonego materiału zabezpiecza nasze wyroby przed pękaniem i wykręcaniem się.

Na specjalne życzenie Klienta wykonujemy także pergole z innych gatunków drewna.

Malowanie

Każda pergola czy tez trejaż są impregnowane, w celu wzmocnienia i zabezpieczenia materiału przed wilgocią, pleśnią oraz owadami. Dodatkowo możemy wykonać malowanie nadające kolor. Cena, kolor oraz inne szczegóły uzgadniane są indywidualnie z Klientem.

Montaż

Nasze pergole i trejaże składamy za pomocą nierdzewnych śrub i wkrętów, w celu nadania im zdecydowanie wyższego standardu jakości i estetyki. Staramy się umiejscowić łączenia w takich miejscach aby były niewidoczne. Ponadto stosujemy najwyższej jakości nierdzewne elementy łączące, śruby i wkręty. Decydując się na pergolę lub trejaż, mającą służyć nam przez klika lat, nie warto oszczędzać na tanich i łatwo ulegających korozji elementach łączących. Skorodowane elementy zmniejszą estetykę i w wielu przypadkach negatywnie wpłyną na wygląd drewna. Wiele gatunków drewna jest mało odporna na rdzę, powodującą przebarwienia w drewnie. 


 

Proponujemy Państwu klasyczne produkty z naszego katalogu oraz wyroby wykonywane na szczególne zamówienia, według indywidualnego projektu klienta.

 

KONSTRUKCJE MODUŁOWE

Jako jedna z nielicznych firm, proponujemy Państwu możliwość samodzielnego wyboru elementów pergoli i trejażów. Każdy element może funkcjonować samodzielnie, jednakże w celu zwiększenia atrakcyjności pergoli i trejaży, umożliwiliśmy ich konstrukcję modułową. 

Konstrukcja składać może się między innymi z:

  • kratownic,
  • donic,
  • słupów łączących prostych lub ozdobnych,
  • zadaszeń,
  • łuków,
  • listw ozdobnych,
  • listw górnych poprzecznych,
  • kratownic łukowych,
  • zastrzałów,

przykład pergoli modułowej

pergola modułowa z górnym wykończeniem listwowym

 

 

 

 

 

Konstrukcja pergoli modułowej złożonej z kratownic, słupów ozdobnych, łuków kratownicy łukowej wklęsłej nad przejście, wykończonej górnym listwowaniem poprzecznym.

 

 

 

 

przykład pergoli modułowej prostej

 

 

 

 

 

Kolejnym przykładem pergola skonstruowana z kratownic, słupów prostych, zastrzałów oraz górnego poprzecznego listwowania.

 

 

 

 

 

 

 

Po więcej ciekawych pomysłów na wykorzystanie elementów konstrukcji modułowych pergoli i trejaży, zapraszamy do zakładki GALERIA INSPIRACJI.


 nietypowy trejaż, pergola piękny trejaż, pergola ogrodowa

 Na fotografiach powyżej projekt trejażu pod winorośl. Pnącza winorośli mają bardzo dużą siłę oraz ciężar, dlatego trejaż został wykonany z litej kantowizny świerkowej oraz kratownic w ramach o zwiększonym przekroju listew. Dobór materiału miał zatem bezpośredni związek z warunkami jakie tego typu konstrukcja będzie musiała wytrzymać, przez co najmniej najbliższą dekadę. 

Góra pergoli wypełniona prostym wzorem dla nadania efektu i udziwnienia, jednocześnie z zamysłem zachowania elegancji.

 


 

klasyczny trejaż pod rośliny

Na fotografii powyżej klasyczny trejaż o zwiększonym przekroju listew. Trejaż o prostej formie, nawiązującej do poprzedniej konstrukcji.

pergola