Wykonujemy boazerie poddaszowe, elewacyjne oraz deski tarasowe o parametrach oraz stopniu obróbki wedle życzenia Klienta.

Poniższy rysunek obrazuje podstawowe parametry deski boazeryjnej.

 

 

Uwaga! Podane wartości dotyczą standardowych parametrów boazerii, wartości podane są w milimetrach 

 

Przy zamówieniu zadecyduj o:

- szerokości boazerii - ma znaczenie głównie estetyczne. Boazerie o niesortowanej szerokości są tańsze od boazerii o jednakowej szerokości. Warto więc rozważyć taką opcję, szczególnie, gdy nie ma ku temu żadnych przeszkód, czyli na przykład zamierzamy zakładać boazerię w krótkich odcinkach, gdzie nie występuje potrzeba łączenia na długość.

- grubości - istotny parametr, ponieważ decydująco wpływa na cenę. Ostateczną decyzję należy podjąć, rozważywszy sposób montażu boazerii. Jeśli montaż będzie wykonywany na pełnej płaszczyźnie podparcia, tj. np. płyta OSB lub punkty podparcia będą stosunkowo gęste, można stosować boazerię cienką, nie przekraczającą 14 mm. Parametr ten warto skonsultować z nami.

- typie frezu (skośny lub półokrąg wklęsły) - parametr wpływający na estetykę. Tutaj podobnie jak przy szerokości, ważne są upodobania Klienta. Jeśli boazeria będzie zamontowana na dużych wysokościach, rodzaj frezu nie będzie specjalnie widoczny. Frez półokrągły wklęsły jest nieznacznie droższy od skośnego.

- łączeniu na styk lub z widocznym piórem - większość boazerii jaka jest aktualnie dostępna, to boazeria z niewidocznym piórem. Jeśli chcesz, aby ostateczny efekt był wyróżniający się spośród innych, polecamy zastosowanie odkrytego pióra. Pamiętać jednak należy, że wymaga to poświęcenia większej szerokości materiału na wykonanie pióra, a co za tym idzie, oczywiście wzrost kosztu materiału oraz wykonania.

- łączeniu wzdłużne na pióro - jeśli chcemy, aby nasza elewacja bądź podbitka była skierowana wzdłuż budynku, musimy rozpatrzyć sposób łączenia wzdłużnego boazerii. Można wykonać to na tak zwany styk, co nie generuje dodatkowych kosztów, lecz dla niektórych nie jest to wystarczająco estetyczne wykończenie. Istnieje możliwość dodatkowego frezowania zakończeń oraz wykonania pióra i wpustu do wzmocnienia łączenia. Boazeria jest wtedy frezowana czterostronnie i jest naturalnie droższa.

 

Ryflowanie deski boazeryjnej 

Ponadto boazerie elewacyjne, od strony wewnętrznej mogą być ryflowane, co ma umożliwić przepływ powietrza pomiędzy ścianą , stelażem a deską boazeryjną. 

 

Montaż

ComplexWood zajmie się montażem zamówionych boazerii, zarówno elewacyjnych jak i poddaszowych.

 

Poniżej boazeria poddaszowa podłużna. Łączenia podłużne dodatkowo fazowane, co jak dotychczas nie jest standardem w produkcji i montażu boazerii. 

boazeria poddaszowa prosta podłużna

 

 

Szczegółowe informacje w zakresie wykonania oraz montażu mogą Państwo uzyskać korzystając z formularza kontaktowego naszej strony internetowej.

 

Informacje na temat cen znajdują się w cenniku