Altany

Altany ogrodowe stanowią jeden z najbardziej funkcjonalnych elementów architektury ogrodowej. Idealnie sprawdzają się zarówno w upalne jak i deszczowe dni. Są doskonałym schronieniem przed słońcem i deszczem. Wyposażone w meble ogrodowe dobrze sprawdzą się w czasie letniego relaksu. 

inspiracja altany

W zależności od modelu wykonujemy mniejsze i większe altany, otwarte oraz zamknięte. 

 

Drewno

Altany standardowo wykonujemy z suszonego, litego drewna sosnowego lub świerkowego. Stosowanie suszonego materiału zabezpiecza nasze wyroby przed pękaniem i wykręcaniem się.

Na specjalne życzenie Klienta wykonujemy także altany z innych gatunków drewna.

 

Malowanie

Każdy altana jest impregnowana, w celu wzmocnienia i zabezpieczenia materiału przed wilgocią, pleśnią oraz owadami. Dodatkowo możemy wykonać malowanie nadające kolor.

Cena i kolor oraz inne szczegóły uzgadniamy indywidualnie z Klientem.

 

Montaż

Nasze altany składamy za pomocą tradycyjnych złącz ciesielskich. Pomocniczo stosujemy nierdzewne śruby, wkręty i okucia. W celu nadania im zdecydowanie wyższego standardu jakości i estetyki, staramy się umiejscowić łączenia w takich miejscach, aby były niewidoczne. Ponadto stosujemy najwyższej jakości nierdzewne elementy łączące i kotwy.

Decydując się na altanę, mającą służyć nam przez klika lat, nie warto oszczędzać na tanich i łatwo ulegających korozji elementach łączących. Skorodowane elementy zmniejszą estetykę i w wielu przypadkach negatywnie wpłyną na wygląd drewna. Wiele gatunków drewna jest mało odporna na rdzę, powodującą przebarwienia w drewnie.

Przy zakupie produktów drewnianych warto upewnić się, że błahe i często niewidoczne detale, zostały wykonane z należytą starannością  i zastosowaniem najlepszych materiałów.

Przygotowanie podłoża należy do klienta. Teren pod altanę musi być wyrównany – bez pochyłości, ukosów i innych nierówności. Może być to trawnik, kostka brukowa lub inne proste podłoże. Sposób oraz rodzaj kotwienia jest ustalany indywidualnie z Klientem.